همانگونه که می دانید برای استفاده از تلگرام نیز همچون سایر برنامه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی به ساخت یک اکانت یا حساب کاربری شخصی نیاز داریم. بنا به دلایل مختلف کاربران می خواهند که اکانت ایجاد شده خودشان را غیر فعال یا پاک کنند. البته به صورت پیشفرض اگر شما به حساب کاربری خودتان از طریق یکی از پلتفرم های تلگرام در ۱ یا ۳ یا ۶ ماه و حتی ۱ سال هیچگونه لاگین نداشته باشید به صورت خودکار اکانت ساخته شده پاک خواهد شد. مدت زمان های گفته شده به صورت شخصی بوده و شما می توانید هر یک از زمان های موجود برای زمان غیر فعال سازی خودکار اکانت خودتان انتخاب کنید. اگر شما هم نیاز دارید که اکانت تلگرام خودتان را پاک کنید با اندرویدکده همراه باشید!

به منظور افزایش امنیت حساب های کاربری شما به صورت پیشفرض در نسخه های موبایل و کامپیوتر تلگرام امکان پاک کردن اکانت را ندارید. بسیاری از کاربران گمان می کنند که با پاک کردن اپلیکیشن از روی سیستم تمامی آثار باقی گذاشته و اکانت شان نیز حذف خواهد شد. با این کار اصطلاحا صورت مسئله را پاک می کنند! ولی گروهی دیگر کمی روش کار خودشان را تغییر داده و با انتخاب گزینه Log Out از داخل برنامه همچون گروه قبلی خیال می کنند که اکانت خودشان را خیلی شیک و تمیز پاک کردند. این درحالی است که هر دو گروه تلاشی بیهوده را به نمایش گذاشتند.

توجه: با حذف اکانت تمامی پیام ها، چت ها، گروه ها، ربات ها و مخاطبین شما پاک شده و هیچ راه برگشتی از طریق ریکاوری وجود ندارد. زیرا این کار یک سفر یک طرفه است.

نکته: اگر صرفا می خواهید که اکانت تلگرام را از دسترسی دیگران خارج کنید کافی است که از داخل برنامه گزینه Log Out را انتخاب کنید که با این کار هیچ اطلاعاتی از شما پاک نخواهد شد.

در اولین قدم لازم است که مرورگر خودتان را باز کرده و آدرس زیرا وارد کنید تا بتوانید وارد سرویس غیر فعال سازی تلگرام شوید.

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

پس از لود شدن سایت همچون تصویر زیر کافی است که شماره تلفن خودتان را در کادر زیر Your Phone Number با پیش شماره کشوری وارد کنید.

برای مثال شماره های ایران : ۹۸۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹+

آموزش تصویری حذف اکانت تلگرام

پس از کلیک کردن بر روی دکمه Next شما باید اپلیکیشن تلگرام را باز کنید. در این جا ربات رسمی تلگرام یک پیام حاوی رمز عبور برای لاگین شدن در سایت برای شما ارسال کرده است.

آموزش تصویری حذف اکانت تلگرام

در قدم بعدی مثل تصویر زیر پسورد ارسالی را بدون دستکاری و با رعایت حروف بزرگ و کوچک در سایت تلگرام وارد کرده و گزینه Sign In را انتخاب کنید.

آموزش تصویری حذف اکانت تلگرام

در صورتی که پسورد وارد شده درست باشد وارد صفحه بعدی خواهید شد و تصویر زیر برایتان قابل مشاهده خواهد بود. در اینجا با کلیک روی Done اکانت شخصی تلگرام شما آماده شدن حذف می شود. اگر مشکلی هنگام استفاده از تلگرام داشتید و یا دلیل خروج از این سرویس را می توانید در کادر طراحی شده وارد کنید.

آموزش تصویری حذف اکانت تلگرام

در آخر با کلیک بر روی Yes, delete my account اکانت شما حذف می شود.

آموزش تصویری حذف اکانت تلگرام

برای دانلود جدید ترین نسخه برنامه تلگرام اندروید می توانید به لینک: دانلود نرم افزار تلگرام مراجعه کنید.